Διπλό με Ουίλιαμς η Μάλαγα, 67-65 την Αλμπα

Με πρωταγωνιστή τον Μάρκους Ουίλιαμς, η Ουνικάχα Μάλαγα επικράτησε μετά από θρίλερ με 67-65 της Αλμπα στο Βερολίνο, στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής του Top 16 της Euroleague.Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με +8 (42-34).Ωστόσο, το σκηνικό του αγώνα άλλαξε στο τρίτο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να βελτιώνουν την απόδοση τους και με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 21-9, προηγήθηκαν με 55-51 στο 30'.Στη μεγαλύτερη διάρκεια της τελευταίας περιόδου οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με τη Μάλαγα να φεύγει νικήτρια από την Ο2 Arena, αφού σχεδόν με την εκπνοή ο Ουίλιαμς εκτέλεσε την Αλμπα από την γραμμή των 6,75μ.Αυτή ήταν η τρίτη νίκη της Μάλαγα στο Top 16, που πλέον πλησίασε σε απόσταση αναπνοής τον Παναθηναϊκό, που έχει τέσσερις νίκες και τρεις ήττες.Τα δεκάλεπτα: 20-22, 22-12, 9-21, 14-12.