Διεκόπη ο αγώνας Λέφσκι - Ολυμπιακός, οι ερυθρόλευκοι πήραν τη νίκη-πρόκριση στα χαρτιά

Απίστευτες καταστάσεις έζησε η αποστολή του Ολυμπιακού στο κλειστό γυμναστήριο Χρίστο Μπότεφ της Σόφιας, όπου διεξήχθη ο επαναληπτικός αγώνας με την Λέφσκι Σόφιας για το Challenge Cup.Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε άδοξα στο τρίτο σετ (1-1 το σκορ στα σετ και 8-9 για τον Ολυμπιακό
στο γ') εξαιτίας των όσων έκαναν οι οπαδοί της Λέφσκι.Στις αρχές του γ' σετ άναψαν πυρσούς, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να διακόψουν προσωρινά το ματς προκειμένου να... καθαρίσει η ατμόσφαιρα.Οι βούλγαροι, οι οποίοι καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα πετούσαν διάφορα αντικείμενα, όταν οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο, συνέχισαν το καταστροφικό τους έργο, με νέα βροχή αντικειμένων με τη διαφορά ότι πέρα από τους αναπτήρες και τα κέρματα, μεταξύ άλλων πέταξαν κροτίδες και μπουκάλια.Μετά απ' αυτό, οι διαιτητές διέκοψαν οριστικά τον αγώνα και οι ερυθρόλευκοι (κάτω από καταιγισμό αντικειμένων) βρέθηκαν στα αποδυτήρια όπου πριν από λίγο επιβεβαιώθηκε ότι ο αγώνας δεν θα συνεχιστεί και θα κατοχυρωθεί υπέρ του Ολυμπιακού με σκορ 3-0.