Δεν έφτασαν οι... λεπιδιές του Ναπολεόνι

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Στέφανο Ναπολεόνι, ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στην Αγγλία, κερδίζοντας το χειροκρότημα των φιλάθλων των γηπεδούχων, οι οποίοι παρέμειναν αήττητοι στα φιλικά (5 νίκες και 2 ισοπαλίες), χάρη σε γκολ του Τέιλορ στις καθυστερήσεις.Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την αγγλική ομάδα, η οποία αγωνίζεται στην 3η κατηγορία της Αγγλίας, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό ο ΜακΓκίν σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι και ο Πόρτερ, χωρίς να δυσκολευτεί, άνοιξε
το σκορ για λογαριασμό των "λεπίδων".Η συνέχεια ανήκε στους παίκτες του Γιώργου Παράσχου, οι οποίοι μετουσίωσαν σε δύο γκολ την επιθετική τους πρωτοβουλία, χάρη στον Στέφανο Ναπολεόνι. Στο 10' ο Παπαδόπουλος δοκίμασε το πόδι του εκτός περιοχής, ο Λονγκ απέκρουσε και από κοντά ο Ιταλός έκανε το 1-1.Στο 25' ο Ναπολεόνι χάζεψε τους αντιπάλους του με ντρίπλες, μπήκε στην περιοχή σούταρε και έκανε το 1-2 αναγκάγοντας τους άγγλους φιλάθλους να τον χειροκροτήσουν.Στην επανάληψη, έγιναν πολλές αλλαγές από τους δύο προπονητές, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να μην αποκτήσει ποτέ ρυθμό. Στα υπέρ του Ατρόμητου, τα αντανακλαστικά της άμυνας, ιδιαίτερα στο 81', όταν ο Μέρφι μπήκε από δεξιά στην περιοχή, αλλά ο Φυτανίδης τον ανέκοψε. Εκεί που όλα έδειχναν ότι ο Ατρόμητος θα έπαιρνε μια νίκη γοήτρου σε ένα ιστορικό γήπεδο, μια ολιγωρία της αμυντικής του λειτουργείας, έδωσε το δικαίωμα στον Τέιλορ να διαμορφώσει το τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις.