"Χ"ρυσή ισοπαλία για την Γλυφάδα στο Ρέθυμνο

Με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Γλυφάδα πήρε χρυσή ισοπαλία 2-2 από την Επισκοπή στο Ρέθυμνο.Τη νίκη μέσα από τα χέρια της έχασε η Επισκοπή. Οι Ρεθυμνιώτες βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 2-1 μέχρι το 92', αλλά σε αυτό το σημείο ο Σκάρος πέτυχε το γκολ και λύτρωσε τη Γλυφάδα στο φινάλε της αναμέτρησης. Η ομάδα του Δημήτρη Δημακάκου πήρε χρυσό βαθμό και συνεχίζει τη μάχη της για την άνοδο, ενώ
οι γηπεδούχοι έμειναν πίσω στο κυνήγι της κατάκτησης του τίτλου.Στο 11ο λεπτό το φοβερό σουτ του Σκάρου από τα 30 μέτρα κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας το 0-1 για την Γλυφάδα. Η απάντηση δεν άργησε να έρθει και στο 16' ο Κοζανίδης έπιασε ένα σουτ-κεραυνό έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια πέρασε τη γραμμή του τέρματος, σύμφωνα με υπόδειξη του βοηθού Ρούντου, με τους Ρεθυμνιώτες να ισοφαρίζουν 1-1.Ωστόσο, στο 24', υπήρξε ανατροπή του σκορ. Από εκτέλεση φάουλ του Τριανταφύλλου, έδιωξε ο γκολκίπερ της Γλυφάδας, αλλά ο βοηθός Ρούντος υπέδειξε πως η μπάλα πέρασε τη γραμμή του τέρματος και κατακύρωσε το γκολ, με την Επισκοπή να παίρνει κεφάλι στο σκορ 2-1.Τελικά, στο 90'+2, ο Σκάρος μέσα από την περιοχή, έπειτα από σύγχυση στην άμυνα της Επισκοπής, έστειλε με γυριστό σουτ την μπάλα στα δίχτυα και πάγωσε το Ρέθυμνο.ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιώτης Σταματόπουλος): Κελαϊδής Α., Μαραθιανός, Ρουμπάκης, Φραντζεσκάκης, Δελήμπασης, Τζέκος (54’ Πουλάκης), Κοζανίδης (90’ Μποτωνάκης), Τριανταφύλλου, Ψωμάς, Ταχματζίδης (63’ Τριχάκης), Σελινιωτάκης.ΓΛΥΦΑΔΑ (Δημήτρης Δημακάκος): Χώνος, Λημνιός, Μουστόγιαννης (54’ Νικόλτσης), Καζαντζής, Χατζηισαΐας, Κολοτούρος, Βιδάλης (65’ Ζαχαράτος), Φουντουκίδης, Κόντι (70’ Καϊμακαμούδης), Σκάρος, Κασνέτση.