Μπάντοβιτς: Θα βρει το δρόμο του ο Ολυμπιακός

Ο Μπάντοβιτς δεν μπορούσε να κρύψει την απογοήτευσή του για την ήττα από την ΑΕΚ, αλλά εξέφρασε την πεποίθησή του ότι οι ερυθρόλευκοι παρά τις δύσκολες στιγμές που περνούν θα βρουν τον δρόμο τους.

Στην αρχική του τοποθέτηση ο τεχνικός του Ολυμπιακού επισήμανε: "Θεωρώ ότι το παιχνίδι και τα δύο ημίχρονα δεν ξεκινήσαμε καλά και ιδιαίτερα στα πρώτα δεκάλεπτα. Στο πρώτο ημίχρονο αντιδράσαμε πολύ καλά μετά το 1-0 και ισοφαρίσαμε

γρήγορα. Και πιστεύω ότι από εκεί και πέρα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου πήγαμε καλά και αν ήμασταν πιο προσεκτικοί στην τελική πάσα μπορούσαμε να ξανασκοράρουμε. Στο δεύτερο μέρος δεχτήκαμε ένα γρήγορο γκολ, κλειστήκαμε πίσω και θεωρώ ότι δεν είχαμε ηρεμία, ιδιαίτερα όταν είχαμε την κατοχή της μπάλας για να φτάσουμε στην αντίπαλη περιοχή. Προς το τέλος είχαμε 2-3 φάσεις που μπορούσαμε να βάλουμε γκολ, όμως, όπως τέλειωσε το ματς σίγουρα είναι ένα άσχημο αποτέλεσμα".