Μπάγερν - Αμβούργο... 9-2!

Η Μπάγερν διατήρησε την παράδοση να... διασύρει το Αμβούργο στο Μόναχο, αλλά φέτος το παράκανε! Οι Βαυαροί, λίγες ημέρες πριν από τον αγώνα Champions League με τη Γιουβέντους, διέλυσαν το Αμβούργο με 9-2 (!) για την 27η αγωνιστική της Bumdesliga.Καρέ τερμάτων από τον Πιζάρο, δύο πέτυχε ο Ρόμπεν και από ένα οι Σβαϊνστάιγκερ, Ριμπερί και Σακίρι. Μάλιστα, ο Ελβετός ήταν αυτός που άνοιξε τον χορό των γκολ μόλις στο 5', ενώ ο Σβαϊνστάιγκερ
έκανε το 2-0 στο 19'.Στο 30ό λεπτό ξεκίνησε το σόου του Πιζάρο, ο οποίος πέτυχε το 3-0. Στο 34' ο Ρόμπεν ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, ενώ με το γκολ του δεύτερο γκολ του Πιζάρο στο 45' οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το ταμπλό να γράφει Μπάγερν 5 - Αμβούργο 0.Οι Βαυαροί μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο με δύο "κόλλητα" γκολ των Πιζάρο στο 53' και Ρόμπεν 54' για το 7-0. Ο Περουβιανός "έκλεισε' το προσωπικό του "καρέ" στο 68' (8-0).Το Αμβούργο μνείσωε με τον Μπρούμα στο 75, αλλά με τη σέντρα ο Ριμπερί έκανε το 9-1! Το τελικό 9-2 διαμόρφωσε στο 86' ο Βέστερμαν.