Αγγλικό σκορ και πρόκριση για ΑΕΛ

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Κύπρου προκρίθηκε η ΑΕΛ, που αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τον Oλυμπιακό Λευκωσίας στο ΓΣΠ (1-0 το ματς στη Λεμεσό).Οπως μαρτυρά το τελικό σκορ, η αναμέτρηση στο ΓΣΠ ήταν συναρπαστική, με τον Ολυμπιακό να μπαίνει μπροστά στο σκορ τρεις φορές, αλλά την ΑΕΛ να έχει ισάριθμες απαντήσεις!Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μονατσέλο στο 19', η ΑΕΛ ισοφάρισε 1-1 με τον Μάτσι στο 26΄' κι ενώ δύο λεπτά νωρίτερα ο φαν Ντάικ είχε αστοχήσει από το σημείο του πέναλτι.Στο 32ο λεπτό ο Μονατσέλο σκόραρε ξανά για τον Ολυμπιακό, που είδε τον Τόμας να ισοφαρίζει 10 λεπτά αργότερα. Δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε του ημιχρόνου ο Σωτηρίου έκανε το 3-2 για τους γηπεδούχους, για να έρθει στο 60ό λεπτό ο Μάτσι να διαμορφώσιε το τελικό 3-3.