Ανατροπή με Κολοβό ο Πανιώνιος!

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στη Super League πέτυχε ο Πανιώνιος, επικρατώντας 2-1 του Απόλλωνα στη Νέα Σμύρνη.Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Νίκου Παντέλη ήταν ο Δημήτρης Κολοβός, που με δύο δικά του γκολ στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου (63' και 78') οδήγησε τους "κυανέρυθρους"
σε νίκη - ανατροπή. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 21ο λεπτό με κεφαλιά του Μίνγκα.Με το "τρίποντο" αυτό ο Πανιώνιος έφτασε τους 12 βαθμούς και ανέβηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας.Παραμένει χαμηλά ο Απόλλων με επτά βαθμούς, αγνοώντας τη νίκη τις τελευταίες τρεις αγωνιστικές. Για δεύτερο διαδοχικό ματς η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ μπαίνει μπροστά στο σκορ, ωστόσο στο τέλος δεν καταφέρνει να πάρει τους βαθμούς της νίκης (είχε προηγηθεί και στο 1-1 με τον Παναιτωλικό).Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 21', με τον Μίνγκα να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας, αλλά και του Γιαννακόπουλου που δεν επιχείρησε έξοδο και με κοντινή κεφαλιά έκανε το 0-1.Ο Πανιώνιος πήρε την κατοχή της μπάλας μετά το γκολ που δέχτηκε, ωστόσο το ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς ουσιαστικά να απειλήσει, έχοντας μόνο δύο τελικές από τον Καλτσά, που δεν ανησύχησαν ιδαίτερα τον Απόλλωνα.Στη διάρκεια του δεύτερου μέρους οι Νεοσμυρνιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και αφού... προειδοποίησαν με τον Γιάννου στο 62' που είδε τον Τζόρβα να το παίρνει την μπουκιά από το στόμα, έφτασαν στην ισοφάριση με τον Κολοβό στο επόμενο λεπτό!Ακριβώς ίδιο το... σενάριο και στο 2ο γκολ. Ο Αραβίδης έχασε το άχαστο στο 77' και στην αμέσως επόμενη φάση ήρθε ο Κολοβός για να "τινάξει" ξανά τα αντίπαλα δίχτυα, γράφοντας το τελικό 2-1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Παντελής): Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Κουλουχέρης, Αυλωνίτης, Κούρος, Μητρόπουλος, Μενδρινός, Καλτσάς (67' Καμπάνταης), Ντούνης (46' Γιάννου), Κολοβός, ΑραβίδηςΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Τεννές): Τζόρβας, Χατζηζήσης (69' Βέρτζος), Παντελιάδης, Δεληζήσης, Έγκον (58' Τοσκάνης), Άλβαρες, Κόρμπος, Μίνγκας, Γκουέλα, Καμαρά, Φαρινόλα