Mεγάλο διπλό του ΑΓΟΡ

21:26 4/3/2012 - Πηγή: Sport.gr
Από την πρώτη περίοδο φάνηκε πως το ματς θα είναι συναρπαστικό στην εξέλιξή του, με τον Πανιώνιο να είναι μπροστά με μόλις δύο πόντους (21-19, 10`).Στη δεύτερη περίοδο ο ΑΓΟΡ ήταν καλύτερος και με τρίποντο του Κρίστμας στην εκπνοή του ημιχρόνου κατάφερε να προηγηθεί με 39-36.Οι κρητικοί διατήρησαν την υπεροχή τους και στην τρίτη περίοδο, με τους Ράιτ, Λάτοβιτς και Κρίστμας να έχουν εξαιρετική απόδοση.Από την άλλη πλευρά, Γιάνκοβιτς και Ντίμπλερ προσπάθησαν για τον Πανιώνιο, ωστόσο, ο ΑΓΟΡ παρέμεινε αφεντικό στο ματς (56-49, 30`).Στην τελευταία περίοδο έσπασαν καρδιές με τον Πανιώνιο να ισοφαρίζει σε 75-75 μερικά δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη. Ο Πέτγουεϊ στη συνέχεια έκανε το 77-75 για τον ΑΓΟΡ και στην επόμενη επίθεση ο Στίβενσον κερδισε φάουλ. Ο αμερικανός άσος του Πανιωνίου, όμως, δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, έβαλε μία στις δύο βολές και ο ΑΓΟΡ πήρε τη νίκη με 77-76.