LIVE - AEK vs Μανδραϊκός

15:12 1/2/2014 - Πηγή: Sport.gr
Παρακολουθήστε LIVE από το Sport.gr την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΚ - Μανδραϊκός για τη 16η αγωνιστική στον 6ο όμιλο της Football League 2.►Τέλος σε ΟΑΚΑ και Γιάννινα. Νίκη-ανάσα για τον ΠΑΣ, σούπερ η ΑΕΚ,
που σκόρπισε με 8-0 τον Μανδραϊκό.►► Στο 89' η ΑΕΚ κάνει το 8-0. Αυτή τη φορά ήταν αυτογκόλ του Χουσουλάκη.► 71': 7-0 η ΑΕΚ, που δεν πατάει φρένο. Σκόρερ ο Πεταυράκης. ► 73': Μειώνει ο Λεβαδειακός. Ωραία κάθετη του Καπό, ο Μάντζιος τσιμπάει την μπάλα πάνω από τον Βελλίδη και από κοντά κάνει το 2-1, δίνοντας νέα τροπή στο παιχνίδι► 67': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό να μπει στο παιχνίδι εκ νέου. Ο Καπό σημάδεψε το δοκάρι με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή►66': Γκολ και στα Γιάννινα. Ο Τσουκαλάς μετά από προσπάθεια του Ιλιτς γράφει το 2-0 επί του Λεβαδειακού► 65': Βροχή τα γκολ. Η ΑΕΚ με τον Πλατέλλα ανεβάζει κι άλλο τον δείκτη του σκορ, 6-0 τον Μανδραϊκό. Γκολ και στα Γιάννινα► 60': Ο ΠΑΣ Γιάννινα εξακολουθεί να κερδίζει 1-0 τον Λεβαδειακό► 55': 5-0 η ΑΕΚ, που είναι ασταμάτητη. Ο Ανάκογλου συνδυάστηκε με τον Μπρέσεβιτς και ο πρώτος με ωραίο πλασέ παραβίασε για μία ακόμα φορά την αντίπαλη εστία.► 46': Με την έναρξη της επαναλήψης η ΑΕΚ έκανε το 4-0. Σκόρερ ο Πλατέλλας μετά από συνεργασία με τον Ανάκογλου► Ξεκίνησε το β' ημίχρονο► Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ: ΑΕΚ - Μανδραϊκός 3-0 (15', 29', 39', Μπρέσεβιτς)► Hμίχρονο στους Ζωσιμάδες: ΠΑΣ - Λεβαδειακός 1-0 (24' Ιλιτς)► 39' Γκολ!!!! ΑΕΚ - Μανδραϊκός 3-0! Χατ - τρικ για τον Μπρέσεβιτς! Ο επιθετικός της Ενωσης σκοράρει ξανά με σουτ μέσα από την περιοχή.► 35': Κεφαλιά του Μπρέσεβιτς, Χρόνης απέκρουσε και ο Πεταυράκης σε δεύτερο χρόνο έχασε την ευκαιρία► 33' Ευκαιρία για το 3-0 για την ΑΕΚ, με το σουτ του Ανάκογλου να περνά άουτ ► 30ό λεπτό: ΑΕΚ - Μανδραϊκός 2-0► 29' Γκολ!!!! 2-0 η ΑΕΚ τον Μανδραϊκό, με σκόρερ ξανά τον Μπρέσεβιτς! Εξαιρετική συνεργασία με τον Ανάκογλου και δυνατό σουτ από τον Μπρέσεβιτς από το ύψος της περιοχής.► 24' ΠΑΣ - Λεβαδειακός 1-0. Σκόρερ ο Ιλιτς, που με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.► 21' - Δεύτερη ευκαιρία για τον Μανδραϊκό, με το σουτ από τον Ζαχαράτο να περνά άουτ.► 20λεπτο και στα Γιάννενα: ΠΑΣ - Λεβαδειακός 0-0► 20 λεπτά αγώνα: ΑΕΚ - Μανδραϊκός 1-0► 15' - Γκολ!!!! 1-0 για την ΑΕΚ με τον Μπρέσεβιτς. 11ο γκολ για τον επιθετικό της ΑΕΚ στη σεζόν! O Μπρέσεβιςτ έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα με προβολή, ύστερα από λάθος της αντίπαλης άμυνας► 10' αγώνα, παραμένει το ΑΕΚ - Μανδραϊκός 0-0► 8' - Πρώτο σουτ για τον Μανδραϊκό από τον Καιμακούδη, μπλοκάρει ο Καραγκιολίδης. ► 2' - Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Πόποβιτς να επιχειρεί το σουτ από το ύψος της περιοχής και τον Χρόνη να διώχνει σε κόρνερ. ►Η 11άδα του Μανδραϊκού: Χρόνης, Χουστουλάκης, Κουσούρης, Μεσσήνη, Κολτσίδας, Αγκόλι, Μπιλίτσης, Μπούγιας, Καϊμακούδης, Ζαχαράτος, Σερέπας.►Η 11αδα της ΑΕΚ: Καραγκιολίδης, Τσουκαλάς, Πεταυράκης, Γεωργέας, Ρόβας, Κορδέρο, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Πόποβιτς Ντακόλ, Μπρέσεβιτς► Ο αγώνας διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών, λόγω της τιμωρίας που έχει επιβληθεί στην ΑΕΚ