H Βαγιεκάνο πλήρωσε τα... σπασμένα

Τα γκολ που προφανώς θα ήθελε να πετύχει κόντρα στην Τσέλσι και στην Ρεάλ Μαδρίτης τα πέτυχε σε... λάθος ματς η Μπαρτσελόνα που ξέσπασε στην... κακομοίρα Ράγιο Βαγιεκάνο, περνώντας με το επιβλητικό 0-7 από το "Βαγιέκας".Ηδη στο πρώτο ημίχρονο το... κοντέρ είχε γράψει 0-3 (16' Μέσι, 26' αυτ. Ρομπέρ, 38' Κεϊτά) και ακολούθησαν ακόμη τέσσερα... τεμάχια από τους μπλαουγκράνα στο δεύτερο μέρος.Ο Πέδρο στο 47’ έκανε το 4-0, με τον Αλκαντάρα στο 77’ να κάνει το 5-0. Η νίκη της Μπαρτσελόνα, πήρε διαστάσεις θριάμβου στα τελευταία λεπτά, με τα
γκολ των Πέδρο (87’) και Μέσι (89').ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ: Κομπένο, Ρομπέρ (29’ Αϊτόρ Νούνιεθ), Αρίμπας, Πουλίδο, Τίτο, Μπανγκουρά, Τρασόρας, Μοβίγια (46΄Ντιαμανκά), Μίτσου, Ταμούδο, Ντιέγκο Κόστα (65’ Ντιέγκο Μπενίτο).ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Πίντο, Μοντόγια, Μασεράνο, Πουγιόλ, Αντριάνο (60’ Ντάνι Άλβες), Τιάγκο Αλκαντάρα, Μπουσκέτς (74’ Αφελάι), Κεϊτά, Σάντσεθ (80’ Τέγιο), Μέσι, Πέδρο.