H Χετάφε... πλήγωσε τη Βαλένθια

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τις Νυχτερίδες, καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με γκολ του Σολδάδο, ωστόσο, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.Ο Ρίος στο 12` έκανε το 1-1 για τους γηπεδούχους, στους οποίους έδωσε προβάδισμα ο Μίκου στο 24ο λεπτό.Σα να μην έφτανε αυτό, ο Μπρούνο στο 30` με αυτογκόλ έκανε το 3-1 για τη Χετάφε, σκορ το οποίο διατηρήθηκε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο.Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 30ής αγωνιστικής: Σάββατο 24/3Μαγιόρκα - Μπαρτσελόνα 0-2 (25' Αλέξις Σάντσες, 79' Πικέ)Ρεάλ Μαδρίτης - Ρεάλ Σοσιεδάδ 5-1 (6` Ιγκουαϊν, 32`, 56` Ρονάλντο, 40`, 49` Μπενζεμά - 40` αυτ. Ράμος)Χετάφε - Βαλένθια 3-1 (12` Ρίος, 24` Μίκου, 30` αυτ. Μπρούνο - 5` Σολδάδο)  Κυριακή 25/3Σαραγόσα - Ατλέτικο (13:00GR)Λεβάντε - Οσασούνα (17:00GR)Εσπανιόλ - ΜάλαγαΜπιλμπάο - Χιχόν (19:00GR)Ράγιο Βαγεκάνο - Βιγιαρεάλ (20:45GR)Σεβίλλη - Σανταντέρ  Δευτέρα 26/3Γρανάδα - Σεβίλλη (22:00GR)