F.L.2 - 1ος όμιλος: Ανοδος για Επισκοπή, προβάδισμα για Χανιά

Για πρώτη φορά στην ιστορία της η Επισκοπή ανέβηκε στην Football League μετά την νίκη της με 4-1 επί της Κορίνθου. Μεγάλο διπλό των Χανίων στον Πύργο επί του Πανηλειακού που φτάνει τους 35 βαθμούς και διεκδικεί την τελευταία θέση που οδηγεί στην άνοδο. Καταιγιστική η Επισκοπή που νίκησε με 4-1 την Κόρινθο. Ο Δημήτρης Σουμπασάκης άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό, ο Τάσος Τριανταφύλλου διπλασίασε τα γκολ της  στο
36ο, και ο Γιώργος Βελονάκης έκανε το 3-0 στο 65ο. Η Κόρινθος μείωσε στο 67΄με τον Αράπογλου, αλλά ο Γκιόργκι Αντιασβίλι πέτυχε το τέταρτο γκολ στο 76', διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.Στο παιχνίδι μεταξύ Πανηλειακού και Χανίων νικητής αναδείχθηκε η ομάδα των Χανίων που επικράτησε του με 0-1 εκτός έδρας και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες για μία θέση που οδηγεί στην Football League. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Ζαντριάς με σουτ στο 66'. Τις πρώτες βοήθειες παρείχε το ιατρικό τιμ των Χανιών στον Ψυχουντάκη, καθώς σε μία διεκδίκηση της μπάλας στο 50ο λεπτό με τον Σωτηρόπουλο του Πανηλειακού, του γύρισε η γλώσσα. Στον αγώνα που διεξήχθη στη Μαγούλα η Προοδευτική κατάφερε να πάρει το τρίποντο της νίκης κερδίζοντας με 3-2 τον Αστέρα και διατηρώντας ακόμη τις ελπίδες της για την άνοδο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26' με γκολ του Δημητριάδη για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι 4 λεπτά αργότερα με τον Κοραξάκη. Ο Αστέρας Μαγούλας πήρε ξανά το προβάδισμα στο 64' με γκολ του Μαρίνου, όμως η ομάδα η Προοδευτική απάντησε με δύο γκολ σε διάστημα 6 λεπτών με τον Κακαρά και τον Επιτροπάκη. Ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας ηττήθηκε από τον Ρούβα με 1-0. Ο Ανυφαντάκης σκόραρε με κεφαλιά στο 88'. Ο Αχαρναϊκός παραμένει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 41 βαθμούς μετά την ισοπαλία 1-1 στο παιχνίδι με την Καλαμάτα. Ο Ηλιόπουλος που στο 44΄είχε δοκάρι, άνοιξε το σκορ στο 50' με σουτ για τους φιλοξενούμενους για να ισοφαρίσει στο 54' ο Ντετόπουλος με κεφαλιά. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:Αχαρναϊκός - Καλαμάτα 1-1 (54' Ντεντόπουλος- 50' Ηλιόπουλος)Ρούβας - Φωστήρας 1-0 (88' Ανυφαντάκης)Επισκοπή - Κόρινθος 4-1  (19' Σουμπασάκης, 36' Τριανταφύλλου, 65' Βελονάκης, 76' Αντιασβίλι - 67' Αράπογλου)Πανηλειακός - Χανιά 0-1 (66' Ζαντριάς)Αστέρας Μαγούλας - Προοδευτική 2-3 (26' Δημητριάδης, 64' Μαρίνου σουτ - 30' Κοξαράκης, 73' Κακαράς, 79' Επιτροπάκης)