FA Cup: Σοκ στο... 95' για την Εβερτον, σε ρεβάνς με Ολνταμ!

Η μικρούλα Ολνταμ έχει βαλθεί να... ξεπαστρέψει όλες τις ομάδες του Λίβερπουλ! Μετά την πρόκριση επί των Reds, η ομάδα απο τη League 1 έμεινε όρθια και απέναντι στην Εβερτον, στέλνοντας το ζευγάρι σε επαναληπτικό στο Γκούντισον Παρκ!Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 95ο λεπτό με τον Σμιθ!Η Ολνταμ έδειξε τις διαθέσεις από νωρίς, καθώς στο 13ο λεπτό ο Ομπιτά (ξεκινώντας από θέση οφσάιντ) άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ.Η Εβερτον απάντησε άμεσα, καθώς 10 λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Ανιτσέμπε, ενώ στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο Γιαγκέλκα έκανε το 2-1. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι τα "ζαχαρωτά" θα έπαιρναν την πρόκριση για τα προημιτελικά, ήρθε ο Σμιθ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, για να στείλει το ζευγάρι σε ρεβάνς!