Σουπερ Καβάλα

Μεγάλο ‘'διπλό'' πέτυχε η ομάδα της Καβάλας με 1-0 στην Τρίπολη επί της τοπικής ομάδας. Οι «Αργοναύτες» δεν δυσκολεύτηκαν να ανακάμψουν την προσπάθεια των γηπεδούχων που ήταν εκτός παιχνιδιού από την έναρξη της αναμέτρησης.
Η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου αν και ξεκίνησε καλά τον αγώνα δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο γκολ στο α' ημίχρονο με τον Γκαλίνοβιτς να μην ανησυχεί ιδιαίτερα. Οι παίκτες του Αστέρας Τρίπολης προσπάθησαν με κάποια μακρινά σουτ να παραβιάσουν την εστία του Κροάτη γκολκίπερ χωρίς επιτυχία ωστόσοΣτο β' ημίχρονο ο ρυθμός
έπεσε και άλλο, κάτι που βοήθησε τους φιλοξενούμενους. Η ομάδα του Ντράγκαν Οκούκα χρειάστηκε μια φάση με τον Ονουάτσι στο 62' για να πετύχει το γκολ και να σημειώσει μια σπουδαία νίκη.Μ' αυτή τη νίκη, οι "Αργοναύτες" έφτασαν στους 15 βαθμούς προσπερνώντας τον Αστέρα που παρέμεινε στους 13.Σφυρίγματα διαμαρτυρίας από τον κόσμο του Αστέρα μετά το τέλος του αγώνα, που έφυγε με κατεβασμένο το κεφάλι από το γήπεδο και είδε την ομάδα του να μην κερδίζει ο