Πρώτο δείγμα θετικό

Η ΑΕΚ επιβλήθηκε 4-1 της Νέας Ιωνίας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στα Σπάτα με τον Δημήτρη Ανάκογλου να σημειώνει δύο τέρματα.

Η ομάδα της Νέας Ιωνίας προηγήθηκε με πέναλτι του Ρόπα, με τον Τσούπρο να ισοφαρίζει σε 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι κιτρινόμαυροι παρατάχθηκαν εξ ολοκλήρου με διαφορετική ενδεκάδα και έφτασαν στην επίτευξη τριών τερμάτων με τους Ανάκογλου (2 γκολ) και Γροντή.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Δέλλας παρέταξε τους: Καραγκιολίδη, Τσουκαλά, Τσούπρο, Τζανετόπουλο, Τσουμάγκα, Ζιβάνοβιτς, Κορδέρο, Παληαρούτα, Τζάθα, Μπρέσεβιτς και Μούργκα.

Στο δεύτερο τους: Βούρα, Γεωργέα, Ντούμπερετ, Στάθακη, Πεταυράκη, Ρόβα, Ανάκογλου, Γροντή, Διμγκιόκα, Τσεβά και Παυλή.