Και η Βοσνία "2 στα 2"

Τι και αν βρέθηκε πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς, η Βοσνία κατάφερε μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους να ανατρέψει το σκορ και να νικήσει με 4-1 τη Λετονία, φτάνοντας τα 12 γκολ ενεργητικό σε 2 αγώνες. Και φυσικά ισάριθμες νίκες. Οι Λετονοί έκαναν το λάθος να προηγηθούν στο 4΄ με το Γκορσκ αλλά ο Μισίμοβιτς με πέναλτι ισοφάρισε στο 22΄. Λίγο πριν το ημίχρονο ο Πιάνιτς με ωραίο σουτ ανέτρεψε το σκορ και το δεύτερο ημίχρονο ήταν παράσταση για ένα ρόλο.Ο Μισίμοβιτς στο 54΄ και ο Ντζέκο στο 90΄ τελείωσαν το παιχνίδι και έκαναν το 2 στα 2. Στο
άλλο παιχνίδι του ομίλου μας, η Σλοβακία στο ρελαντί νίκησε 2-0 το Λινχενστάιν και πέτυχε την πρώτη της νίκη στον όμιλο. Τα γκολ πέτυχαν οι Σάπαρα, και Γιακούμπλο από ένα σε κάθε ημίχρονο. Ελλάδα και Βοσνία συγκατοικούν στην κορυφή. Έχει σημασία όμως ότι οι Βόσνιοι έχουν ήδη 12 γκολ, διότι στο σύστημα διεξαγωγής της FIFA εκείνα...αποφασίζουν σε ισοαβαθμίες και όχι τα αποτελέσματα μεταξύ των ομάδων που έχουν ίσους βαθμούς.