Ισόπαλοι 1-1 Πλατανιάς και ΠΑΟ

Ο Παναθηναϊκός για άλλη μια φορά δεν κατάφερε να φύγει νικητής από τα Περιβόλια κόντρα στον Πλατανιά. ήρθε ισόπαλος 1-1 και βάσει της εμφάνισης που έκανε μπορεί να δηλώνει και ικανοποιημένος ότι έμεινε όρθιος.

Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες με το σκορ στο 1-0 για να κλειδώσουν τη νίκη, ωστόσο δεν τα κατάφεραν κι ο Παναθηναϊκός που πήρε γήπεδο κι ανέβηκε στο τελευταίο 20λεπτο έφερε το ματς στα ίσα,

ισοφαρίζοντας οκτώ λεπτά πριν το φινάλε!

Οι Κρητικοί είχαν προηγηθεί στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με την κεφαλιά του Ναζλίδη, ο οποίος νίκησε τον Λαγό στον «αέρα», αλλά και τον Καπίνο που έκανε κακή έξοδο σε εκτέλεση κόρνερ του Ράφαελ.

Ο Παναθηναϊκός παρουσίασε για άλλη μια φορά προβλήματα τόσο στο δημιουργικό κομμάτι, όσο κι ανασταλτικά με το συγκρότημα του Μαρίνου Ουζουνίδη να ελέγχει το κέντρο και να πιέζει τους «πράσινους» βγάζοντας φάσεις.

ΣΚΟΡΕΡ: 45+1' Ναζλίδης – 82' Ατζαγκούν
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 56' Τόρες, 85' Ράφαελ – 21' Ζέκα, 59' Τριανταφυλλόπουλος, 61' Πράνιτς

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Γιωργαλλίδης, Φαϊσκα, Ιντζίδης, Φερνάντεζ, Ράφαελ, Τέτε, Σιώπης, Μπέλιτς (60' Αγκιλέρα), Γουνδουλάκης (89' Γουνδουλάκης), Ναζλίδης (46' λ.τ. Μοράλ), Τόρες

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Καπίνο, Νάνο, Ρισβάνης, Τριανταφυλλόπουλος, Μαρινάκης, Λαγός, Αμπεΐντ, Πράνιτς (80' Καρέλης), Ζέκα (71' Ατζαγκούν), Ντίνας (58' Μπαϊράμι), Μπεργκ