Φωνάζει η Καλλονή

Η ομάδα της Μυτιλήνης, που έμεινε στο 0-0 με τον Παναιτωλικό, είδε να της ακυρώνεται κανονικό γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ένα... σφύριγμα μακριά από το τρίποντο έφτασε η Καλλονή καθώς στο 0-0 με τον Παναιτωλικό είδε τον διαιτητή Παπαπέτρου να ακυρώνει καθαρό γκολ του Βαλιού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ σε όλη την διάρκεια του αγώνα οι γηπεδούχοι
ήταν αυτοί που απείλησαν περισσότερο.

Παρόλο αυτά η ομάδα του Μαντζουράκη μπόρεσε να κρατήσει το εντός έδρας αήττητο ενώ παράλληλα στο νησί δεν έχει δεχθεί ακόμα γκολ. Στην 6η θέση με 20 βαθμούς η Καλλονή, στην 8η η ομάδα του Αγρινίου με δύο λιγότερους.

Καλλονή (Γιάννης Ματζουράκης): Χογκ, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Βαλιός, Γιορέντε, Στεφάνοβιτς, Κεϊτά, Λεοζίνιο (84' Ναβάρο), Μανούσος (72' Μίνγκας), Καμαρά (72' Καλτσάς), Χουάνμα.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Κουτρομάνος (63' Κόρμπος), Κούσας, Ετζενγκέλε, Κέβιν, Γοδόι, Φωτάκης (57' Καλογέρης), Μαρτίνες, Μύγας, Κάπελ, Άλβες (82' Βασιλειου)