Έμεινε στην κορυφή η Καλλονή

Η ΑΕΛ Καλλονής πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στον Τύρναβο (1-1) και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου.

Στις καθυστερήσεις πήρε το «χρυσό» τρίποντο η Νίκη Βόλου (3-2 τον Μέγα Αλέξανδρο) και μπήκε στο κόλπο της ανόδου στα παιχνίδια που άνοιξαν την αυλαία της Football League 2.Για την ΑΕΛ Καλλονής, με την οποία έκανε ντεμπούτο ο Λουτσιάνο, σκόραρε
στο 76' ο Κριπιντίρης, ενώ για τον Τύρναβο ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα (81') ο Κράβαρης.Στο άλλο ματς της ημέρας στο "Παντελής Μαγουλάς" της Νέας Ιωνίας Βόλου, η τοπική Νίκη Βόλου, κατάφερε να πάρει στις καθυστερήσεις το "τρίποντο" επικρατώντας με 3-2 του Μέγα Αλέξανδου Ηράκλειας και μπήκε εκ νέου στο κόλπο της ανόδου.Για τη Νίκη Βόλου που έφτασε στους 30 βαθμούς, τα γκολ πέτυχαν οι Παπαδήμας (32') και Ντάνιτσιτς (65', 93'), ενώ για την ομάδα των Σερρών σκόραραν οι Σιδηρόπουλος (60') και Αλή Ογλού (62').
Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:Τύρναβος- ΑΕΛ Καλλονής 1-1Νίκη Βόλου- Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας 3-2