Εφτάρα η Ίντερ

Με δύο γκολ πανηγύρισε την επιστροφή του στη δράση ο Μιλίτο.

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Ιταλίας πήρε η Ίντερ και μάλιστα με πολύ εμφατικό τρόπο καθώς συνέτριψε με 7-0 εκτός έδρας τη Σασουόλο, η οποία μετά από τέσσερις αγωνιστικές παραμένει στον βυθό της βαθμολογίας χωρίς βαθμό. Μόλις στο 7ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι με τον Παλάσιο άνοιξαν το σκορ για να κάνει το 2-0 στο 23' ο Ταϊντέρ. Το ημίχρονο έκλεισε στο 3-0 με τον Πουτσίνο να σημειώνει αυτογκόλ.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Ματσάρι συνέχισαν να έχουν το πόδι στο γκάζι. Στο 53' ο Αλβάρεζ έκανε το 4-0 και δέκα λεπτά αργότερα ο Μιλίτο ανέβασε τη διαφορά στα 5 γκολ. Ο Αργεντίνος που διαμόρφωσε και το 7-0 (ενδιάμεσα βρήκε δίχτυα και ο Καμπίάσο) επέστρεψε στους αγωνιστικούς χώρους μετά από 7 μήνες, ύστερα από τον σοβαρό τραυματισμό που είχε την προηγούμενη σεζόν.