Ξέσπασε ο Παναθηναϊκός με 5άρα στον Βόλο

Ένας εκπληκτικός Παναθηναϊκός ήταν μπροστά με 4-0 από το ημίχρονο και τελικά νίκησε με 5-1 τον Βόλο, ο οποίος γνώρισε την πρώτη του ήττα. Ο Βόλος πήγε στη Λεωφόρο ως πρωτοπόρος στη βαθμολογία, ως η μοναδική ομάδα που είχε τρεις νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Και τελικά στο 4ο λεπτό έχανε με 2-0… Οι πράσινοι ήθελαν να αφήσουν πίσω τους τις ήττες από ΠΑΣ Γιάννινα, Άρη και μπήκαν… οργισμένοι στο παιχνίδι,
βάζοντας από νωρίς βάσεις νίκης: Κλέψιμο του Καρλίτος στον Κλέιμαν και 1-0 στο 3′, σέντρα του Χατζηγιοβάνη και ωραίο πλασέ του Ιωαννίδη για το 2-0 στο 4′! Το παιχνίδι ήταν ένας μονόλογος του Παναθηναϊκού, ο οποίος ήλεγχε πλήρως την κατάσταση και τελικά καθάρισε τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο, το οποίο έκλεισε με το σκορ στο 4-0, αφού βρήκαν δίχτυα και οι Χατζηγιοβάνης (με προβολή στο 33′ μετά την ωραία μπαλιά του Καρλίτος) και Βιτάλ (με πέναλτι στο 45’+1 μετά το μαρκάρισμα του Φεράρι στον Καρλίτος). Πιο χαλαρός στο β’ […]