Τρέλα στο Nations League: 5άρα της Γερμανίας στην Ιταλία, 4άρα της Ουγγαρίας στην έδρα της Αγγλίας

Η 4η αγωνιστική του Nations League συνεχίστηκε με 12 αγώνες και τα βλέμματα ήταν στραμμένα στον πιο δυνατό όμιλο της διοργάνωσης, όπου σημειώθηκαν αποτελέσματα που θα μείνουν στην ιστορία: Η Γερμανία συνέτριψε με 5-2 την πρωταθλήτρια Ευρώπης Ιταλία, την ίδια ώρα που η Ουγγαρία ταπείνωνε με 4-0 την Αγγλία εκτός έδρας! Ο 3ος όμιλος της 1ης κατηγορίας ήταν ούτως ή άλλως αυτός που τραβούσε την προσοχή των περισσότερων και τελικά σε αυτόν ήρθαν τώρα αποτελέσματα που δεν θα ξεχαστούν… Στο Μένχεγκλάντμπαχ
η Γερμανία υποδέχθηκε την Ιταλία και άνοιξε το σκορ στο 10′ με τον Κίμιχ, για να γίνει το 2-0 στο 45′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκουντογκάν. Νωρίς στην επανάληψη, στο 51′, ο Μίλερ έγραψε το 3-0 και ο Βέρνερ με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά (68′ – 69′) ανέβασε το σκορ στο 5-0, για να μειώσουνοι Ιταλοί με Γκόντο (78′) και Μπαστόνι (94′) στο τελικό 5-2. Εξωφρενικό, όμως, ήταν και το άλλο αποτέλεσμα του ομίλου, αφού την […]