Ποιος παίκτης έβαλε τα περισσότερα γκολ σε ένα ματς το 2021

Οκτώ γκολ σε έναν μόνο αγώνα έγραψε το κοντέρ για τον παίκτη που κατέκτησε τη διάκριση των περισσότερων τερμάτων σε ένα ματς μέσα στο 2021 (λαμβάνοντας υπόψη μόνο παιχνίδια ανώτατου επιπέδου), σύμφωνα με τη Διεθνή Oμοσπονδία Ιστορίας και Στατιστικής του Ποδοσφαίρου (IFFHS). Ο λόγος για τον επιθετικό από την Εσθονία, Ανρί Ανιέρ, ο οποίος σκόραρε 8 φορές στον αγώνα του Κυπέλλου Εσθονίας (φάση των «16») για την Πάιντε εναντίον της Φλόρα ΙΙ στις 23 Οκτωβρίου. Ο αγώνας τελείωσε με αποτέλεσμα 14:0 και ο 30χρονος Ανιέ πέτυχε
τα γκολ του στα λεπτά 19΄, 41΄, 46΄, 57΄, 60΄, 61΄, 63΄, 68΄, όπως μεταδίδει το ΑΠΕ-ΜΠΕ. Ο παίκτης με τα 5 γκολ μέσα σε ένα ημίχρονο Συνολικά, 7 παίκτες έχουν πετύχει 5+ γκολ σε ένα μόνο ματς. Σε δύο περιπτώσεις (Φρέι και Ολούνγκα), οι παίκτες έχουν πετύχει και τα 5 γκολ των ομάδων τους στο παιχνίδι. Ο Μάικλ Φρέι (Ελβετία-Σταντάρ Λιέγης) είναι ο μόνος παίκτης το 2021 που σημείωσε 5 γκολ σε εκτός […]