Περιστέρι – Παναθηναϊκός 64-66: Νίκη-θρίλερ με ανατροπή από το -19

Ο Παναθηναϊκός ήταν συνεχώς πίσω στο σκορ κόντρα στο Περιστέρι για τη 2η αγωνιστική της Basket League και η πρώτη ήττα έμοιαζε όλο και πιο πιθανή αλλά τελικά η ομάδα του Εργκίν Αταμάν έκανε μεγάλη ανατροπή από το -19 και πήρε τη νίκη με 66-64 χάρη σε φόλοου του Λεσόρ στα 7 δευτερόλεπτα πριν
τη λήξη. Το ματς άρχισε με τις δύο ομάδες να είναι άστοχες και η κατάσταση δεν βελτιώθηκε στην πρώτη περίοδο, η οποία ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να είναι μπροστά με 13-11. Το σκορ τα λέει όλα για το… θέαμα που πρόσφεραν οι δύο ομάδες στο πρώτο 10λεπτο, με την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη να έχει 4/16 σουτ και αυτή του Αταμάν να μετράει 4/13. Οι Πράσινοι, βασικά, δεν βελτιώθηκαν στη δεύτερη περίοδο, βελτιώθηκε όμως το Περιστέρι με όπλο την άμυνα. Οι γηπεδούχοι… δεν επέτρεπαν στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν και άρχισαν έτσι να χτίζουν μια διαφορά, η οποία έφτασε και στο +13 (31-18), για να… μειώσει ο […]