ΠΑΟΚ – Ιωνικός 6-0: Γκολ και θέαμα στην Τούμπα

Ο ΠΑΟΚ ήθελε να αφήσει πίσω του την ισοπαλία με τον ΠΑΣ Γιάννινα και τα κατάφερε με εντυπωσιακό τρόπο, αφού συνέτριψε με 6-0 τον Ιωνικό στην Τούμπα και… λίγα ήταν, με την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου να κλείνει το πρώτο ημίχρονο με το σκορ στο 4-0 και με τον πιτσιρικά Τζίμα να βρίσκει δίχτυα στις καθυστερήσεις και να γίνεται ο νεότερος σκόρερ των ασπρόμαυρων σε αγώνα πρωταθλήματος. Οι Θεσσαλονικείς φρόντισαν να κάνουν από το ξεκίνημα σαφείς τις διαθέσεις της, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό: Σέντρα του Ζίβκοβιτς,
σουτ του Νάρεϊ και η μπάλα κόντραρε και στον Ρομαό και κατέληξε στα δίχτυα. Το ματς, επομένως, ξεκίνησε με… 1-0 και η συνέχεια ήταν τέλεια για τους γηπεδούχους και εφιάλτικη για τους Νικαιώτες. Στο 24′ ο Νάρεϊ έκανε το γύρισμα μετά την κάθετη του Ντάντας και ο Κωνσταντέλιας γιόρτασε τα γενέθλιά του γράφοντας το 2-0, για να ακολουθήσει στο 28′ το 3-0 με το πλασέ του Τόμας μετά τη σέντρα του […]
ΠΑΟΚ – Ιωνικός 6-0, Γκολ, Τούμπα,paok – ionikos 6-0, gkol, touba