Παναθηναϊκός: Φιλική νίκη επί της Αλ Ντουχαΐλ στην Αυστρία – Δείτε το γκολ

Τη νίκη με 1-0 πήρε ο Παναθηναϊκός κόντρα στην Αλ Ντουχαΐλ στο δεύτερο φιλικό που έδωσε στο πλαίσιο της προετοιμασίας του στην Αυστρία, με τον Αϊτόρ να πετυχαίνει στο 44ο λεπτό το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης και τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς να βγάζει κάποια συμπεράσματα, γνωρίζοντας βέβαια ότι η ομάδα, όπως είναι λογικό, δεν είναι ακόμη έτοιμη για τη νέα
σεζόν. Το πρώτο φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο τη Γουότφορντ είχε λήξει χωρίς γκολ αλλά τώρα, στο δεύτερο, οι πράσινοι λίγο έλειψε να το πετύχουν νωρίς-νωρίς, αφού στο 4′ είχαν διπλή φάση με τους Παλάσιος και Ιωαννίδη. Δύο λεπτά μετά, όμως, είχαν φάση και οι αντίπαλοι, αλλά ο Λοντίγκιν αντέδρασε σωστά και με διπλή προσπάθεια εξουδετέρωσε το σουτ. Το ματς είχε σχετικά καλό ρυθμό στα πρώτα 15-20 λεπτά αλλά στη συνέχεια έπεσε, χωρίς πάντως αυτό να επηρεάζει τον Γκάνεα που ήταν ιδιαίτερα ορεξάτος και προσπαθούσε να κάνει κάτι καλό επιθετικά, όπως για παράδειγμα την ευκαιρία που έχασε στο 34′ ο Αϊτόρ. Ο […]
Παναθηναϊκός, Φιλική, Αλ Ντουχαΐλ, Ολλανδία – Δείτε,panathinaikos, filiki, al ntouchaΐl, ollandia – deite