Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 97-85: Έκαναν το 10×10 οι Πράσινοι

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ για τη 10η αγωνιστική της Basket League και πήρε τη 10η νίκη επικρατώντας με 97-85, αφήνοντας πίσω του την ήττα από τη Ρεάλ Μαδρίτης για τη Euroleague
πριν λίγες μέρες. Με τον Γκίλμορ να μπαίνει ζεστός στο ματς πετυχαίνοντας 11 πόντους από νωρίς και με τους Πράσινους να μην αποφεύγουν τα λάθη, οι Ασπρόμαυροι προηγήθηκαν με 13-18 στο 7′ και παρέμειναν άψογοι μέχρι και το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, όταν το σκορ ήταν στο 17-22. Ένα δεκάλεπτο στο οποίο τη διαφορά έκαναν τα έξι λάθη των γηπεδούχων και τα πέντε κλεψίματα των φιλοξενούμενων. Ο ΠΑΟΚ ένιωθε καλά και αυτό φαινόταν και στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου αφού το σκορ έγινε 17-26 στο 11′, με τον Εργκίν Αταμάν να μην είναι καθόλου ικανοποιημένος από την ομάδα του. Ο Παναθηναϊκός έδειχνε μπλοκαρισμένος και παρέμενε στο -9 και στο 15′ (27-36), αλλά κάπου εκεί ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να ισοφαρίσει 45-45 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, […]
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 97-85, Έκαναν, 10×10, Πράσινοι,panathinaikos – paok 97-85, ekanan, 10×10, prasinoi