Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 1-0: Πράσινο το ντέρμπι και βήμα προς την Ευρώπη – Δείτε τα highlights

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι αιωνίων με στόχο τη νίκη που θα τον έφερνε πιο κοντά στην εξασφάλιση της εξόδου της Ευρώπης και έκανε αυτό που ήθελε, αφού το γκολ του Αϊτόρ στο 42ο λεπτό ήταν αρκετό για να επικρατήσει με 1-0 και να παραμείνει στην 4η θέση και στο -2 από τον Άρη. Καλύτεροι και πιο παθιασμένοι οι πράσινοι, λίγα πράγματα
και νεύρα από τους ερυθρόλευκους. Το ντέρμπι θα μπορούσε να αρχίσει ιδανικά για τους Πειραιώτες, αφού στο 4′ έφυγαν στην κόντρα και ο Ροντρίγκες βρήκε τον Μασούρα που βρέθηκε απέναντι από τον Μπρινιόλι, αλλά ο δεύτερος έκανε διπλή επέμβαση και κράτησε το 0-0. Φάση στην οποία απάντησαν οι γηπεδούχοι δύο λεπτά μετά, με τον Αϊτόρ να πατάει στην περιοχή και να επιλέγει να σουτάρει, αντί να σπάσει για τον Ιωαννίδη, με τον Βατσλίκ να αποκρούει και να παραχωρεί κόρνερ. Εύκολα αντιλαμβάνεται ο καθένας, με λίγα λόγια, ότι το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό στο ξεκίνημά του […]
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 1-0, Πράσινο, Ευρώπη – Δείτε,panathinaikos – olybiakos 1-0, prasino, evropi – deite