Ουαλία – Αγγλία 0-3: 1η θέση και κόντρα στη Σενεγάλη στους «16» – Δείτε highights

Η Αγγλία ήταν σίγουρη για την πρόκρισή της στους «16» του Μουντιάλ 2022 και ήθελε να σιγουρέψει και την 1η θέση, οπότε κόντρα στην Ουαλία η νίκη ήταν μονόδρομος και ήρθε με το 3-0 χάρη στα γκολ των Ράσφορντ (2) και Φόντεν, με την ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ να έχει πλέον μπροστά της τη Σενεγάλη με στόχο την πρόκριση στους «8». Μετά τα ανανωριστικά πρώτα λεπτά, στα οποία οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν ρυθμό, ήρθε στο 10′ η πρώτη φάση για τους Άγγλους και ήταν καλή, με τον Κέιν να βγάζει τετ α τετ τον Ράσφορντ, αλλά ο Γουόρντ είχε κινηθεί γρήγορα και κράτησε το 0-0, το οποίο τελικά θα έμενε ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η Αγγλία είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν είχε καμία κίνηση που να έκανε τη διαφορά, να της έδωσε τη δυνατότητα να πλησιάσει στο γκολ, πλην μόνο μιας περίπτωσης, στο 38′, όταν έγιναν όλα γρήγορα και σωστά, αλλά το σουτ του […]
Ουαλία – Αγγλία 0-3, Σενεγάλη, 16 – Δείτε,oualia – anglia 0-3, senegali, 16 – deite