Ολυμπιακός: Ο κόσμος έδωσε το σύνθημα της αντεπίθεσης τραγουδώντας τον ύμνο λίγο πριν την ισοφάριση

Ο Ολυμπιακός για το γ’ προκριματικό γύρο του Europa League βρέθηκε να κυνηγάει απέναντι στη Σλόβαν Μπρατισλάβας το σκορ από το 63ο λεπτό. Οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού επιζητούσαν αντίδραση στο ματς με τους Σλοβάκους για να αφήσουν πίσω τα φαντάσματα του 0-4 από την Μακάμπι Χάιφα μία εβδομάδα νωρίτερα στο ίδιο γήπεδο, με
το παιχνίδι, ωστόσο, να μην εξελίσσεται όπως θα ήθελαν. Και αυτό γιατί ούτε η εικόνα των πρωταθλητών Ελλάδας ήταν καλή ούτε οι Σλοβάκοι αποδείχτηκαν εύκολη λεία, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν μάλιστα το σκορ στο 63ο λεπτό και να παγώνουν το «Καραϊσκάκης». Το γεγονός αυτό έφερε απογοήτευση στον κόσμο και υπήρχε μερίδα φιλάθλων που αποδοκίμασαν τους Μαντί Καμαρά και Γιώργο Μασούρα την ώρα των αλλαγών τους. Με τους «ερυθρόλευκους» να βρισκονται με την… ππλάτη στον τοίχο, ο Κάρλος Κορμπεράν επέλεξε να κάνει μαζεμένες αλλαγές λίγα λεπτά αργότερα και μερίδα κόσμου να στρέφει τα βέλη της κατά συγκεκριμένου παίκτη. Αυτός ήταν ο Μαντί Καμαρά που έδωσε τη θέση […]