Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1: Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους Ερυθρόλευκους

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 20ή αγωνιστική της Stoiximan Super League και με γκολ των Ντόη, Ναβάρο και Γιόβετιτς επικράτησε με 3-1 και πήρε το τρίτο συνεχόμενο τρίποντο, συνεχίζοντας την προσπάθειά του να πλησιάσει στην κορυφή. Οι Ερυθρόλευκοι έδωσαν την εντύπωση ότι μπήκαν καλά στο παιχνίδι αφού χρειάστηκαν μόλις δύο λεπτά για να γίνουν για πρώτη
φορά απειλητικοί, με τον Φορτούνη να περνάει την κάθετη για τον Μασούρα που πάτησε περιοχή αλλά αστόχησε με το σουτ. Στα επόμενα λεπτά ο ρυθμός δεν ήταν και ο καλύτερος, με την ομάδα του Κάρλος Καρβαλιάλ να έχει πάντως μεγάλη ευκαιρία για το γκολ στο 19′ με τον Μασούρα μετά την εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη αλλά το τελείωμά του δεν ήταν καλό. Η ευκαιρία, επομένως, χάθηκε, όπως χάθηκε και αυτή του 30ου λεπτού, όταν οι ρόλοι αντιστράφηκαν και ήταν ο Μασούρας αυτός που έκανε το γύρισμα για τον Φορτούνη, ο οποίος δεν κατάφερε από κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. […]
Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1, Τρίτη, Ερυθρόλευκους,olybiakos – pas giannina 3-1, triti, erythrolefkous