Ολυμπιακός – Ναντ 0-2: Φινάλε με ήττα και αρνητικό ρεκόρ στο Europa League οι «ερυθρόλευκοι» – Δείτε τα highights

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τη Ναντ στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League με τον Μίτσελ να κάνει αρκετές αλλαγές αφού δεν υπήρχε βαθμολογικό ενδιαφέρον και τους Πειραιώτες να μην αποφεύγουν τελικά την ήττα με 0-2, πράγμα που σημαίνει ότι για πρώτη φορά στη συγκεκριμένη διοργάνωση κλείνουν όμιλο με μόνο 2 βαθμούς και με
3 εντός έδρας ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια, χωρίς μάλιστα να σκοράρουν, συμπληρώνοντας πλέον 15 σερί παιχνίδια στην Ευρώπη χωρίς νίκη. Το παιχνίδι, αν και αδιάφορο, θα μπορούσε να αρχίσει στραβά για τους ερυθρόλευκους, αφού μόλις στο 2ο λεπτό ο Γκεσάν με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τζολάκη αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ και το γκολ ακυρώθηκε. Τρία λεπτά μετά οι Γάλλοι υποχρεώθηκαν στην πρώτη τους αλλαγή, με τον τραυματία Φάμπιο να αποχωρεί για να μπει ο Απιά, για να συνεχιστεί το παιχνίδι με την ομάδα του Μίτσελ να ψάχνει τα πατήματά της, να τα βρίσκει σιγά-σιγά και να έχει την πρώτη της ευκαιρία στο […]