Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ 89-72: Επιστροφή στις νίκες με κυρίαρχο Μιλουτίνοφ

Με τον Μιλουτίνοφ να κάνει double-double από ημίχρονο και τους Κάνααν και Πίτερς άξιους συμπαραστάτες, ο Ολυμπιακός επικράτησε της Μακάμπι Τελ Αβίβ με 89-72, επέστρεψε στις νίκες μετά τις δύο συνεχόμενες ήττες και είναι μαζί με τους Ισραηλινούς στο 12-10 στην κατάταξη της Euroleague. Η Μακάμπι ήταν μια νίκη μπροστά από τους Ερυθρόλευκους πριν την έναρξη του παιχνιδιού, με την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα να έχει ως μοναδικό στόχο
την επικράτηση όχι μόνο για τη νυν κατάταξη αλλά και για να υπερτερεί σε ισοβαθμία με την ομάδα του Τελ Αβίβ. Έτσι, μπήκε από την αρχή δυνατά και προηγήθηκε με 9-2 στο 4′ και με 12-4 στο 5′, με τους Μιλουτίνοφ, Πίτερς και Κάνααν να αναλαμβάνουν την επίθεση. Οι Πειραιώτες ήταν εξαιρετικοί στην άμυνα και είχαν σωστές επιλογές στην επίθεση με αποτέλεσμα να βρεθούν και στο +13 (20-7) στο 8′, για να κλείσει τελικά η πρώτη περίοδος με το σκορ στο 26-18. Όπως και να έχει, το παιχνίδι πήγαινε καλά για […]