Ολυμπιακός – Λεβαδειακός 6-0: Μπορούσε και περισσότερα

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League 1 και δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα όπως δείχνει και το εντυπωσιακό 6-0, με τους Μπιέλ και Κανός να βάζουν από δύο γκολ ο καθένας και οι Χουάνγκ και Μπακαμπού να βρίσκουν επίσης δίχτυα για την ομάδα του Μίτσελ, η οποία είχε ευκαιρίες και για μεγαλύτερο σκορ. Τα πράγματα απλοποιήθηκαν
από το ξεκίνημα για τους Πειραιώτες, οι οποίοι δεν χρειάστηκαν παρά μόνο τρία λεπτά για να ανοίξουν το σκορ. Και αυτός που το έκανε ήταν ο Μπιέλ, ο οποίος πήρε τη μπάλα από δεξιά, συνέκλινε και με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-0. Ένα γκολ που έδιωξε μεγάλο μέρος από την πίεση που μπορεί να ένιωθαν οι ερυθρόλευκοι, οι οποίοι θα μπορούσαν να βάλουν και δεύτερο γκολ στα επόμενα λεπτά. Ο Ολυμπιακός είχε μεγάλη ευκαιρία με Φορτούνη στο 11′ και με την κεφαλιά-ψαράκι του Μασούρα στο 15′, την οποία απέκρουσε ο Γκροφ, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν […]
Ολυμπιακός – Λεβαδειακός 6-0, Μπορούσε,olybiakos – levadeiakos 6-0, borouse