Ολυμπιακός – Άρης 2-2: Γκέλα από το 2-0 και μεγάλη χαμένη ευκαιρία

Ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να πλησιάσει στο -1 από την κορυφή της βαθμολογίας, όπου βρίσκονται «αγκαλιά» οι ΑΕΚ και Παναθηναϊκός, και ολοι πίστευαν ότι αυτό θα γίνει όταν προηγήθηκε με 2-0, ο Άρης όμως κατάφερε να αντιδράσει και το έκανε 2-2, φεύγοντας από το Καραϊσκάκη με μια
ισοπαλία που μοιάζει με… ήττα για τους γηπεδούχους. Οι Πειραιώτες ήξεραν ότι με νίκη θα μείωναν στο ελάχιστο τη διαφορά από την κορυφή και θα μπορούσαν να αρχίσουν με γκολ το ματς αλλά ο Κανός στο 4′ τα έκανε όλα τέλεια εκτός από το τελείωμα, στέλνοντας τη μπάλα άουτ. Δύο λεπτά μετά, πάντως, η ομάδα του Μίτσελ θα μπορούσε να βρεθεί πίσω στο σκορ αλλά ούτε ο Μπράμπετς ούτε ο Γκρέι κατάφεραν να κάνουν την προβολή μετά το επικίνδυνο γύρισμα του Χριστοδουλόπουλου. Η επόμενη φάση ήρθε τρία λεπτά μετά και ήταν για τους ερυθρόλευκους με το σουτ του Χουάνγκ που απέκρουσε με το ένα χέρι ο Σιαμπάνης, για να συνεχιστεί το παιχνίδι […]
Ολυμπιακός – Άρης 2-2, Γκέλα, 2-0,olybiakos – aris 2-2, gkela, 2-0