Μαρία Σάκκαρη: Εύκολη πρόκριση στις «16» του Βερολίνου

Η Μαρία Σάκκαρη είχε ξεκούραστη πρεμιέρα καθώς ξεπέρασε το εμπόδιο της Ζανζάν (2-0 σετ) χωρίς προβλήματα και συνεχίζει στον δεύτερο γύρο του τουρνουά στο Βερολίνο. Η Γαλλίδα Λεόλια Ζανζάν όσο και να προσπαθούσε, ήταν ένα σκαλί κάτω από την Μαρία, που έπαιξε όσο χρειάστηκε για να πάρει τη νίκη και την πρόκριση στις «16», με 2-0 σετ (6-3, 6-2 σε 1 ώρα και 23 λεπτά). Η Ελληνίδα τενίστρια έπαιξε αρκετά σήμερα με το drop shot της και κράτησε εύκολα τα service game της (δεν είχε ούτε μία ευκαιρία για break η Ζανζάν) με αποτέλεσμα να φτάσει εύκολα στην επόμενη φάση όπου την περιμένει η Ντάρια Σάβιλ. Κυρίαρχη σε σερβίς και drop shot η Σάκκαρη για το 1-0 Με εύκολο break άρχισε το ματς για την Μαρία. Δύο ωραίοι πόντοι δικοί της και ένα διπλό λάθος της Γαλλίδας, έφεραν το 1-0. Το 2-0 ήρθε με love service game της Σάκκαρη από το καλό της σερβίς, με την Γαλλίδα να σερβίρει πολύ […]