Μακάμπι Τελ Αβίβ – Άρης 2-0: Δύσκολη η αποστολή για ανατροπή στο «Κλεάνθης Βικελίδης» – Δείτε τα γκολ

Ο Άρης ηττήθηκε τελικά στο Ισραήλ από την Μακάμπι Τελ Αβίβ με τελικό σκορ 2-0, οπότε πλέον έχει ένα δύσκολο έργο στο «Κλεάνθης Βικελίδης», αφού θα πρέπει να ανατρέψει το αρνητικό αποτέλεσμα στο δεύτερο αγώνα του γ’ προκριματικού γύρου του Conference League. Η ελληνική ομάδα παρουσιάσε μια εικόνα πλήρους αποδιοργάνωσης, με αμέτρητα προσωπικά λάθη και προβλήματα σε όλες τις γραμμές, ειδικά σε αμυντική και μεσοαμυντική. Και τα πράγματα θα μπορούσαν να είχαν εξελιχθεί χειρότερα, στην
πραγματικότητα να είχαν τελειώσει όλα από τον πρώτο αγώνα αλλά ο Χουλιάν Κουέστα συνεχώς… σκούπιζε τα απόνερα των άλλων με εντυπωσιακές αποκρούσεις. Η Μακάμπι ήταν πολύ ανώτερη, βρήκε δύο γκολ με τους Γιοβάνοβιτς, Ζάχαβι αλλά η φάση του αγώνα έγινε στο 95’ όταν ο Ράφαελ Καμάτσο αστόχησε σε κενή εστία από απόσταση τριών μέτρων! Ο εφιάλτης του 25λεπτου Ο γρήγορος ρυθμός δεν ευνόησε απλά τη Μακάμπι καθώς τα πρώτα 25 λεπτά κύλησαν εφιαλτικά για τον Άρη. Γιατί στην ελληνική ομάδα τίποτε δεν πήγε καλά. Δεν […]