Μακάμπι Χάιφα – Ολυμπιακός: Ισοφαρίστηκαν στο 92′ οι Πειραιώτες – Στο Καραϊσκάκη θα παιχθεί η πρόκριση – Δείτε τα highlights

Το πρώτο και σημαντικότερο βήμα για την πρόκριση στον επόμενο προκριματικό γύρο του Champions League ήταν έτοιμος να κάνει ο Ολυμπιακός, αφού με γκολ του Ζινκερνάγκελ από το 7ο λεπτό ήταν μπροστά με 1-0 επί της Μακάμπι Χάιφα μέχρι και το 92′, όταν ήρθε με απίθανο τρόπο η ισοφάριση των Ισραηλινών (1-1) και όλα είναι ανοιχτά για τη ρεβάνς στο
Καραϊσκάκη την επόμενη εβδομάδα. Αν ο Πέδρο Μαρτίνς μπορούσε να επιλέξει το πώς θα αρχίσει ο αγώνας, θα επέλεγε ένα γρήγορο γκολ για την ομάδα του. Και ακριβώς αυτό έγινε. Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν καλά στο ματς, έδειξαν τη διάθεσή τους να πρεσάρουν ψηλά στα πρώτα λεπτά και τελικά στο 7′ ήρθε το 0-1 από τον Ζινκερνάγκελ, ο οποίος ήταν εκεί που έπρεπε μετά το δοκάρι του Τικίνιο για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Ολυμπιακός πήρε, επομένως, από νωρίς το προβάδισμα και είχε καλή παρουσία στο πρώτο 15λεπτο και… λιγότερη καλή στη συνέχεια, αφού δέχθηκε πίεση από του Ισραηλινούς. […]
Μακάμπι Χάιφα – Ολυμπιακός, Ισοφαρίστηκαν, 92′, Πειραιώτες –, Καραϊσκάκη, – Δείτε,makabi chaifa – olybiakos, isofaristikan, 92′, peiraiotes –, karaiskaki, – deite