Λαμία – Παναιτωλικός 1-0: Τρίποντο με Καρλίτος, συνεχίζουν χωρίς νίκη οι Αγρινιώτες

Το γκολ του Καρλίτος στο 7ο λεπτό ήταν αρκετό, τελικά, στη Λαμία για να νικήσει με 1-0 τον Παναιτωλικό και να βελτιώσει κι άλλο τη θέση της στη βαθμολογία, με την ομάδα του Γκάμπριελ Σούρερ, από την άλλη πλευρά, να παραμένει χωρίς νίκη μετά τις πρώτες 7 αγωνιστικές και είναι, φυσικά, χαμηλά στην κατάταξη. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και η επιβεβαίωση ήρθε στο 7ο λεπτό, όταν ο Λόνγκο βρήκε χώρο από δεξιά και έκανε τη σέντρα, με τον Καρλίτος
να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Καπίνο για το 1-0. Γκολ που έδωσε, φυσικά, ώθηση στη Λαμία, η οποία στο 13′ είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Τσιλούλη στην αντεπίθεση μετά την πάσα του Καρλίτος. Όσο για τους φιλοξενούμενους; Άρχισαν να παίρνουν μέτρα στο γήπεδο μετά το 20λεπτο, είχαν την πρώτη τους στιγμή στο 25′ με το τακουνάκι του Ζοάο Πέδρο που κόντραρε για να καταλήξει κόρνερ και ισορρόπησαν το παιχνίδι μέχρι και το […]
Λαμία – Παναιτωλικός 1-0, Τρίποντο, Καρλίτος, Αγρινιώτες,lamia – panaitolikos 1-0, triponto, karlitos, agriniotes