Λαμία – Ατρόμητος 3-3: Ματσάρα χωρίς νικητή

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο η μία φάση διαδεχόταν την άλλη και στο οποίο το σκορ ήταν ήδη 2-2 στο… 22ο λεπτό και είχε χαθεί και ένα πέναλτι, η Λαμία και ο Ατρόμητος μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις με το τελικό 3-3 για τη 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Αν δεχθούμε ότι η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται, τότε όσοι παρακολουθούσαν τον συγκεκριμένο
αγώνα πρέπει να κατάλαβαν από νωρίς ότι δεν θα είναι ένα βαρετό 90λεπτο. Κάθε άλλο… Στο 4′ ο Αζεβέδο σούταρε από μακριά και η μπάλα κόντραρε στον Παπαδόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1, το οποίο έγινε 0-2 στο 8′ με την κεφαλιά του Γκονζάλες μετά τη σέντρα του Βαλένσια. Εκεί, υπό φυσιολογικές συνθήκες, οποιοσδήποτε θα σκεφτόταν ότι οι Περιστεριώτες έβαλαν από πολύ νωρίς βάσεις νίκης, αλλά γρήγορα, πολύ γρήγορα, αποδείχθηκε ότι δεν ήταν έτσι, αφού στο 13′ ο Μαρτίνες με ωραίο σουτ, έπειτα από αυτό του Καρλίτος που δεν είχε αποτέλεσμα, μείωσε σε 1-2. […]
Λαμία – Ατρόμητος 3-3, Ματσάρα,lamia – atromitos 3-3, matsara