Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση θρίλερ του Ολυμπιακού στην παράταση επί του Παναιτωλικού – Δείτε τα γκολ

Η νίκη του Παναιτωλικού με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι δεν άγχωνε και ιδιαίτερα τον Ολυμπιακό, ο οποίος ήθελε απλά νίκη με 1-0 για να προκριθεί. Και όταν ο Φατινγκά συστήθηκε με γκολ στο 6′, όλα έδειχναν ότι οι ερυθρόλευκοι θα έπαιρναν εύκολα το εισιτήριο για τους ημιτελικούς της διοργάνωσης. Το γεγονός, όμως, ότι δεν έβαλαν δεύτερο γκολ κρατούσε ζωντανούς τους Αγρινιώτες, οι οποίοι στο 85′ ισοφάρισαν
και ήταν αγκαλιά με επική πρόκριση, αλλά ο Μασούρας στο 92′ έστειλε το ματς στην παράταση και στο 115′ έστειλε την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς στους ημιτελικούς του κυπέλλου. Οι Πειραιώτες μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι με στόχο το γρήγορο γκολ που θα τους έδινε από νωρίς σκορ πρόκρισης και θα μπορούσαν να το πετύχουν στο 3′, όταν στάθηκαν άτυχοι με το δοκάρι του Φατινγκά εντός περιοχής. Τελικά αυτή η φάση ήταν απλά η προειδοποίηση, αφού αμέσως μετά, στο 6′, ο Φατινγκά είχε και μια δεύτερη ευκαιρία μετά την πάσα του Καρβάλιο και αυτή τη […]