Κύπελλο Ελλάδας: «Διπλό» στην παράταση ο Ατρόμητος μέσα στην Τρίπολη – Στα πέναλτι τον Παναιτωλικό η Καλαμάτα

Ο Ατρόμητος ήταν ο μεγάλος νικητής στη «μάχη» με τον Αστέρα Τρίπολης, θριαμβεύοντας με 3-1 στην παράταση (0-0 κ.α.) στο «Θ. Κολοκοτρώνης» και παίρνοντας με εμφατικό τρόπο την πρόκριση στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι τρεις «χρυσές» αλλαγές του Κρις Κόλμαν -Κλωναρίδης, Κιάρτανσον και Μουνίθ- «σφράγισαν» τη μεγάλη νίκη της περιστεριώτικης ομάδας, ισοφάρισε προσωρινά για τον Αστέρα ο Καστάνιο, αλλά έμεινε εκτός, απογοητεύοντας για άλλο ένα παιχνίδι… Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένα… ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών
για τις δύο ομάδες, μα πολύ περισσότερο για τον Αστέρα που είχε πολλές μεγάλες στιγμές για να πάρει προβάδισμα στο σκορ αλλά τις σπατάλησε. Ο Ατρόμητος πάντως ήταν εκείνος που κατέγραψε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στον αγώνα όταν στο 18’ ο Τζοβάρας πήρε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά η προσπάθειά του πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 21’ ο Γιαννιώτης απέκρουσε καταπληκτικά στη γωνία του την «οβίδα» του Μουνάφο, ενώ στο 27’ ο Μπαράλες δοκίμασε ένα δυνατό σουτ έξω […]