Κροατία – Καναδάς 4-1: Ανατροπή με Κράμαριτς – Λιβάγια και 1η θέση – Δείτε highlights

Μπορεί ο Καναδάς να άρχισε το ματς με… γκολ από τα αποδυτήρια και να ήταν αρκετά καλός στο πρώτο 20λεπτο, η Κροατία όμως πήρε τον έλεγχο στη συνέχεια, ανέτρεψε το σκορ πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και έβαλε άλλα δύο γκολ στο δεύτερο για να κλειδώσει το τρίποντο, με το οποίο πήγε στην 1η θέση του 6ου ομίλου του Μουντιάλ 2022 και στο +1 από το Βέλγιο, το οποίο θα αντιμετωπίσει στην 3η και τελευταία αγωνιστική. Το παιχνίδι δεν θα μπορούσε να ξεκινήσει με καλύτερο τρόπο για τους Καναδούς, αφού στο 2ο λεπτό ο Μπιουκάναν έβγαλε ωραία σέντρα από δεξιά και ο Ντέιβις ήρθε με φόρα και με δυνατή κεφαλιά έκανε το 0-1, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ της χώρας του σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου. Ένα γκολ που έδωσε ώθηση στον Καναδά, ο οποίος με το συνεχές πρέσινγκ στον χώρο του κέντρου δεν επέτρεπε στους αντιπάλους να κυκλοφορήσουν τη μπάλα και να κάνουν το παιχνίδι τους. Έτσι πέρασε το […]
Κροατία – Καναδάς 4-1, Ανατροπή, Κράμαριτς – Λιβάγια, – Δείτε,kroatia – kanadas 4-1, anatropi, kramarits – livagia, – deite