Κόσοβο – Ελλάδα 0-1: Κορυφή με Μπακασέτα – Δείτε τα highlights

Η Εθνική Ελλάδας μπήκε στο Nations League με εκτός έδρας νίκη επί της Βόρειας Ιρλανδίας με 1-0 χάρη σε γκολ του Μπακασέτα και συνέχισε με εκτός έδρας νίκη επί του Κόσοβου ξανά με 1-0 χάρη σε νέο γκολ του Μπακασέτα, με αποτέλεσμα να είναι στην κορυφή του ομίλου της έχοντας 6 βαθμούς σε δύο αγώνες. Το παιχνίδι θα μπορούσε να αρχίσει
άσχημα για την Εθνική ομάδα, αφού οι γηπεδούχοι είχαν καλή ευκαιρία στο 5′ με το πλασέ του Ζένελι που απέκρουσε ο Βλαχοδήμος, για να συνεχιστεί με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να ισορροπεί την κατάσταση και να κυκλοφορεί καλύτερα τη μπάλα μετά το πρώτο 15λεπτο. Αυτό, όμως, γινόταν μέχρι ένα σημείο του γηπέδου, γιατί όταν οι παίκτες του Γκουστάβο Πογέτ έφταναν μπροστά, αναλώνονταν σε σέντρες. Έτσι, δεν μπορούσαν να γίνουν απειλητικοί για το Κόσοβο, μέχρι που ανέλαβε ο Μπακασέτας. Στο 36ο λεπτό ο Μάνταλος έδωσε τη μπάλα στον άσο της Τραμπζονσπόρ και αυτός με ωραίο σουτ εκτός περιοχής την έστειλε […]