Καραμπάγκ – Ολυμπιακός 0-0: Ξανά χωρίς νίκη, αλλά παραμένουν «ζωντανοί» για το Conference οι «ερυθρόλευκοι» – Δείτε τα highlights

Ο Ολυμπιακός πήγε στο Αζερμπαϊτζάν για να αντιμετωπίσει την Καραμπάγκ στην 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League έχοντας ως στόχο την πρώτη νίκη και δεν τα κατάφερε, μπορεί όμως να καταφέρει να συνεχίσει στην Ευρώπη, έστω στο Europa Conference League, αφού με το 0-0 χρειάζεται νίκη επί της
Ναντ στο Καραϊσκάκη για να την προσπεράσει βαθμολογικά. Από τα πρώτα λεπτά ήταν φανερό το πρόβλημα των ερυθρόλευκων στο να κρατήσουν μπάλα, με συνέπεια να μην μπορούν να βγουν με αξιώσεις μπροστά. Και όχι μόνο, αλλά βασικά ήταν σε θέση άμυνας, χωρίς πάντως αυτό να σημαίνει ότι δέχονταν ασφυκτική πίεση. Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη τους τελική προσπάθεια στο 13′ με το συρτό σουτ του Κάντι που δεν ανησύχησε τον Πασχαλάκη, ενώ λίγα λεπτά μετά, στο 17′, έγιναν πιο επικίνδυνοι μετά την ωραία κομπίνα στην εκτέλεση του κόρνερ και το γύρισμα για τον Βέσοβιτς, αλλά το σουτ που επιχείρησε αυτός εντός περιοχής έφυγε ψηλά άουτ. Γενικά το πρώτο 20λεπτο δεν ήταν […]
Καραμπάγκ – Ολυμπιακός 0-0, Ξανά, Conference, – Δείτε,karabagk – olybiakos 0-0, xana, Conference, – deite