Γερμανία – Ιαπωνία 1-2: Σοκ για τα «πάντσερ» – Δείτε highlights

Μία μέρα μετά τη νίκη της Σαουδικής Αραβίας επί της Αργεντινής, ήρθε και η δεύτερη μεγάλη έκπληξη στο Μουντιάλ 2022, αφού η Γερμανία προηγήθηκε κόντρα στην Ιαπωνία, ήταν συνεχώς στην επίθεση και είχε αρκετές ευκαιρίες για το δεύτερο γκολ, δεν το έβαλε όμως και τελικά το πλήρωσε ακριβά, αφού οι Ασιάτες έκαναν επική ανατροπή με δύο γκολ μέσα 8 λεπτά και πήραν τεράστια νίκη (1-2)! Οι Ιάπωνες ήξεραν ότι
οι πιθανότητες δεν ήταν με το μέρος τους, οπότε ένα από τα «όπλα» τους ήταν ο αιφνιδιασμός. Και θα μπορούσαν να τον έχουν πετύχει στο 8ο λεπτό, όταν βγήκαν ωραία στην αντεπίθεση και ο Μαέντα την ολοκλήρωσε με γκολ, αλλά ήταν οφσάιντ και αυτό δεν μέτρησε. Το 0-1, επομένως, δεν έγινε και από εκεί και πέρα, βασικά από το 16′ κι έπειτα, όταν τα «πάντσερ» είχαν την πρώτη τους φάση με την κεφαλιά του Ρούντιγκερ που έφυγε λίγο άουτ, όλοι περίμεναν ότι το παιχνίδι θα γινόταν… μονότερμα. Η δεύτερη φάση των […]
Γερμανία – Ιαπωνία 1-2, Σοκ, – Δείτε,germania – iaponia 1-2, sok, – deite