Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός 79-77: Ήττα στην Κωνσταντινούπολη

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Φενέρμπαχτσε για την 6η αγωνιστική της Euroleague, έκανε κακό πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στη συνέχεια να μπει ξανά στη διεκδίκηση της νίκης αλλά τελικά ηττήθηκε με 79-77 αφού ο Γκος δεν κατάφερε να ισοφαρίσει με το τελευταίο σουτ και έχει πλέον 3 νίκες και άλλες τόσες ήττες. Το ξεκίνημα του αγώνα δεν θα μπορούσε να είναι χειρότερο για την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα που είδε τον Πιέρ να έχει 3/3 τρίποντα
και τους Τούρκους να προηγούνται με 11-1. Οι Ερυθρόλευκοι ήταν άστοχοι και χρειάστηκε να έρθει το 4ο λεπτό για να πετύχουν το πρώτο τους καλάθι, το οποίο ήταν τρίποντο από τον Κάνααν, με την πρώτη περίοδο να κλείνει με το σκορ στο 29-14 και τη Φενέρ να έχει 9/10 δίποντα, 8 ασίστ και μόνο ένα λάθος. Τα πράγματα, με λίγα λόγια, δεν πήγαιναν καθόλου καλά για τους Πειραιώτες και δεν βελτιώθηκαν ιδιαίτερα στο δεύτερο δεκάλεπτο. Ναι μεν ο Ολυμπιακός σκόραρε λίγο πιο εύκολα από […]