Ελλάδα – Εσθονία 90-69: Αήττητη στον όμιλο η Εθνική, ανησυχία για τον τραυματισμό του Γιάννη Αντετοκούνμπο

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει 25 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, η Ελλάδα καθάρισε και την Εσθονία με 90-69 στο τελευταίο παιχνίδι του ομίλου της στο Eurobasket και πηγαίνει μόνο με νίκες στα νοκ άουτ παιχνίδια, αλλά αντί για χαμόγελα αυτή τη στιγμή υπάρχει ανησυχία μέχρι να διαπιστωθεί το αν είναι σοβαρός ο τραυματισμός του Greek
Freak στην τρίτη περίοδο της αναμέτρησης. Με την 1η θέση του ομίλου να είναι σίγουρη και τον αντίπαλο να προσφέρεται για δοκιμές, ο Δημήτρης Ιτούδης βρήκε την ευκαιρία να ξεκουράσει κάποιους παίκτες που είχαν παίξει αρκετά ως τώρα, δίνοντάς τους λιγότερο χρόνο συμμετοχής. Αυτός που δεν είχε τέτοιο θέμα ήταν ο Αντετοκούνμπο, ο οποίος, θέλοντας ενδεχομένως να απαντήσει στον Λούκα Ντόντσιτς για τους 47 πόντους στο ΣλοβενίαΓαλλία, έπαιξε 15 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο. Διάστημα στο οποίο είχε 25 πόντους, οπότε αντιλαμβάνεται ο καθένας σε τι κατάσταση ήταν. Η Ελλάδα προηγήθηκε από νωρίς με 8-0 και με 14-6 στο 6′, έχοντας για μπροστάρη […]