Μπάγερν Μονάχου – Παρί Σεν Ζερμέν 2-0: Στους «8» οι Βαυαροί, στα σπίτια τους οι Μέσι – Μπαπέ

Την πρόκρισή της στους «8» του Champions League πανηγυρίζει η Μπάγερν Μονάχου, η οποία μετά την εκτός έδρας νίκη της με 1-0 νίκησε και εντός έδρας με 2-0 την Παρί Σεν Ζερμέν χάρη σε γκολ των Μότινγκ και Γκνάμπρι, περιμένοντας να ολοκληρωθεί η φάση των «16» για να μάθει τον επόμενο αντίπαλό της. Οι Γάλλοι δεν είχαν άλλη επιλογή από το να επιτεθούν και έδειξαν από το ξεκίνημα της αναμέτρησης τη διάθεσή τους να πρεσάρουν ψηλά και στο 25′ είχαν διπλή προσπάθεια με τον Μέσι για το γκολ αλλά ο Ζόμερ αντέδρασε σωστά. Λίγα λεπτά μετά, στο 31′, ήταν η σειρά των Γερμανών να γίνουν απειλητικοί με το σουτ του Μουσιάλα που απέκρουσε ο Ντοναρούμα και τελικά η μεγαλύτερη φάση του πρώτου ημιχρόνου ήρθε στο 38′ και ήταν για την Παρί με τον Βιτίνια, μετά το λάθος του Ζόμερ, αλλά ο Ντε Λιχτ κατάφερε να διώξει πάνω στη γραμμή τη μπάλα και να κρατήσει το 0-0. Η Παρί, με λίγα […]
Μπάγερν Μονάχου – Παρί Σεν Ζερμέν 2-0, Βαυαροί, Μέσι – Μπαπέ,bagern monachou – pari sen zermen 2-0, vavaroi, mesi – bape